İnsan Kaynakları İçin 2020

2020, iş dünyasında olağanüstü bir yıl oldu. Pandemiden dolayı işten çıkarmaların artışı, evden çalışmaya başlanılması, iş ya da tatil seyahatine çıkılamaması gibi birçok durumla karşı karşıya kaldık. Tamamen online yaşamaya ve iş alımlarını dahi online yapmaya alışmamız gerekti.

 

2020 yılını geride bırakırken pandemi döneminde insan kaynaklarını ilgilendiren en popüler yazılarımıza göz atın!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020 yılında yaşadığımız ve hala yaşamakta olduğumuz salgın bir anda iş dünyasında ve insan kaynaklarında krize yol açtı. Ancak kriz planları olan insan kaynakları departmanları sayesinde iş dünyası yeni normal döneme bir hızla adapte edildi. Yaşadığımız kriz, İK’nın gerçekten de ne kadar gerekli olduğunu ortaya koydu.

 

İK‘nın zorunlu dijital dönüşümü, kritik bir beceri eksikliğini acı verici bir şekilde ortaya çıkardı. İnsan kaynakları profesyonellerinin dijitale daha fazla önem vermesi gerektiğini tecrübe ettik.

 

Öyleyse 2021’de neler yapabiliriz? Çevremizdeki dünya sürekli olarak büyür ve değişirken, becerilerimizi tazelemeye devam etmezsek geride kalma riskini alırız. Bu yüzden tüm yenilikleri yakalamalı ve adapte olmalıyız.Bir cevap yazın