Yönetici Seçme Yerleştirme

Yönetici Seçme ve Yerleştirme

Dünyanın en başarılı şirketlerinin çoğu, yöneticilerinin desteğine sahip olmasaydı bugün bulundukları konumda olmazdı. Şirket içinde işlerin rayında gitmesi için yönetimin başarısı en büyük etkendir.

İnsanların çalışmasını planlamak ve yönlendirmekle sorumlu olan yöneticiler, geniş kapsamlı yetkilere sahiptir. Bir yönetici bir şirkette pek çok şeyi değiştirebilir. Yönetici seçme ve yerleştirme süreci bu yüzden kusursuz biçimde yönetilmelidir. Riskli sayılabilecek bu süreçte dikkat edilmesi gereken birçok detay var.

 

Bir Yöneticide Bulunması Gereken Özellikler

  • Vizyon
  • Duyarlılık
  • Sorumluluk duygusu
  • Sektör deneyimi
  • Detaylara dikkat etme yeteneği
  • Yönetme becerisi

 

Çağımızda en önemli ve her yöneticide bulunması gereken özellik ise dijital iletişim becerileri.

Dikkat edilmesi gereken tüm detayları özümsemiş ve bu konuda yetkinliğini kanıtlamış, bu zamana kadar yüzlerce başarılı yönetici seçme ve yerleştirme süreci yönetmiş nitelikli bir firma ile çalışmak isterseniz Pratik İK olarak hizmetinizdeyiz.

Personel seçerken dikkat edilmesi gereken birçok faktör vardır ancak yönetici seçerken bu faktörlerin kapsamı genişletilmeli. Bir yönetici adayı, şirketinizin iş tanımından daha fazlasını karşılamalıdır. Nitelikli, inisiyatif kullanan hatta profesyonel kuruluşlarda aktif bir biçimde üyeliğini sürdüren bir yetenek olmalıdır.

Yönetici Seçme ve Yerleştirme Süreci

Pratik İK, yönetici seçme ve yerleştirme sürecinde şirketinizin beklentilerini karşılayacak adaylar ile görüşmenizi sağlar. Zaman kaybı yaşamazsınız çünkü mülakatlar sonucunda en alakalı adaylar ile iletişim kurmanızı sağlarız.

Yönetici seçme ve yerleştirme sürecinde her iki tarafın beklentileri göz önünde bulundurulur. En iyi eşleşme yapılır ve bu sayede hem şirket verimli bir işe alım politikası gözetmiş olur hem de yönetici adayı kariyerini güçlendirmek adına büyük bir adım atar.

Pratik İK, kapsayıcı bir İK danışmanlığı sunar; Eğitim ve Danışmanlık hizmeti ile çalışan donanımını üst seviyeye çıkarmaya destek sağlayabilir.