Yönetici Seçme Yerleştirme

Yönetici Seçme ve Yerleştirme

İnsanların çalışmasını planlamak ve yönlendirmekle sorumlu olan yöneticiler, geniş kapsamlı yetkilere sahiptir. Bir yönetici bir şirkette pek çok şeyi değiştirebilir. Yönetici seçme ve yerleştirme süreci bu yüzden kusursuz biçimde yönetilmelidir. Riskli sayılabilecek bu süreçte dikkat edilmesi gereken birçok detay var.

Bir Yöneticide Olması Gereken Özellikler

  • Vizyon
  • Duyarlılık
  • Sorumluluk duygusu
  • Sektör deneyimi
  • Detaylara dikkat etme yeteneği
  • Yönetme becerisi

Çağımızda en önemli ve her yöneticide bulunması gereken özellik ise dijital iletişim becerileri.

Dikkat edilmesi gereken tüm detayları özümsemiş ve bu konuda yetkinliğini kanıtlamış, bu zamana kadar yüzlerce başarılı yönetici seçme ve yerleştirme süreci yönetmiş nitelikli bir firma ile çalışmak isterseniz Pratik İK olarak hizmetinizdeyiz.

Sizinle çalışacak doğru kişiyi bulmak, olası adaylar arasında aramak, seçmek ve görüşmek titiz bir çalışmanın sonucunda sunulan bir hizmettir. Pratik’in başlıca işe alım hedefi; bilgi birikimi, deneyimli adayları bulma, seçme ve yerleştirme danışmanlığı sayesinde ortak bir çalışma ile rekabet ayrıcalığı sağlamaktadır.

Pratik danışmanlarımız tarafından müşterilerimizin ihtiyacı olan lider profil seçme ve yerleştirme süreçleri; mülakatlar, testler ve kapsamlı referans kontrollerinden oluşur. Müşterilerin ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan CV’ler seçilir. En uygun adayları ile görüşmeleri sağlanan müşterilerin değerli vakitlerinden tasarruf etmeleri sağlanmış olur.

Başarılı şirketler kurumsallaşmayı amaç edinmiştir. Kurum niteliğindeki büyük şirketler deneyimli, yetenekli, çözüm odaklı, analitik düşünebilen üst düzey yöneticiler ile çalışmak durumundadırlar. Pratik bu misyon ile müşterilerine profesyonel üst düzey adayları analiz etmeyi hedef haline getirmiştir.