Terfi Almak İçin Ne Yapmalı

Terfi almak, bütün çalışanların kariyer hedeflerinde yegane amaçlarıdır. Ancak terfi almak için yapılması gereken belli başlı şeyler vardır. Terfi almak için ne yapmalı diye merak ediyorsanız bu blog yazısı tam size göre.

 

İş Planınıza Sadık Kalın: Terfi almak istiyor olsanız da olmasanız da iş planınıza sadık kalın ve tüm işleri layığıyla bitirdiğinizden emin olun.

 

Yöneticinizle Aranızda Güven Bağı Oluşturun: Yöneticinizle aranızda güven bağı oluşturduğunuz takdirde bir pozisyon boşaldığında aklından geçen ilk isimlerden birisi siz olacaksınızdır. Bu güveni oluşturabilmek için örnek bir çalışan olmalısınız.

 

İnisiyatif Alın: İşiniz, çalıştığınız kurum için en iyisini yapmak. Bu yüzden çoğu zaman inisiyatif almanız gerekecek, inisiyatif almadan izin beklediğiniz müddetçe geç harekete geçiyor olacaksınız. Ancak unutmayın: her zaman inisiyatif alamazsınız!

 

İşinizde Gerçekten İyi Olun: Sürekli öğrenmeyi bir yaşam biçimi haline getirin. İşinizde mükemmel olmak için işi en iyilerden öğrenmek için zaman ayırın ve ayrıca ekip dışında da kendi becerilerinizi geliştirin. Profesyonel eğitim kurslarını araştırın ve ufkunuzu genişletmek için Podcast’ler, Sesli Kitaplar ve kitaplardan yararlanın.Bir cevap yazın