İş Hayatıyla Alakalı Hangi Negatif İnanışlar Bulunuyor?

Pek çok insan için iş hayatında yaşadıkları tecrübe ve deneyimlere bağlı olarak oluşturdukları bazı kanılar bulunmaktadır. Özellikle iş hayatı içerisinde yer almakta olan bazı negatif inanışlar süreci çok daha kötü bir yere sürükleyebilmektedir. Bu nedenle de insanların bu inançlardan kurtulmaları ve negatif düşüncelere kendilerini kaptırmamaları son derece önemli olacaktır.

 

İnsanların İş ve Özel Hayatlarında Farklı Kişiliklere Bürünmeleri

 

Kişinin günlük hayatı içerisindeki davranışlarının çalışma hayatında farklılaşması gibi bir düşünce şekli gerçeklikle ya da iş ile pek uymamaktadır. Kişinin günlük hayattaki güven aşılaması, içten ilişkilerinin çalışma hayatının içerisinde olması da son derece önem arz etmektedir.

 

İş Hayatı İçerisinde Duygulara Yer Verilmez

 

Duygusuz olmayı iş hayatı ile bağdaştıran herhangi bir konu yaşanmamaktadır. Kişilerin çalıştıkları alana girer girmez duygularından vazgeçmelerini, hissizleşmelerini istemek pek doğru bir beklenti olmayacaktır. Özellikle bu duyguların yaşanmasının duygusal zeka ile de sıkı bir bağlantısı olduğundan dolayı kesinlikle profesyonellikte de bu duyguların dozunda yaşanması gerekmektedir.

 

İş Hayatında İtiraz Edersen Sevilmezsin Düşüncesi

 

Aslında insanların yanlış gördükleri konularda itirazda bulunmaları kendi özgüvenlerini artıran bir durum olacaktır. Aynı zamanda itiraz edilen konular üzerinde duruluyor olması belki de yapılan işlerde bazı yanlışlardan erkenden dönülmesi için de faydalı olabilecektir. Ancak bu itiraz süreçlerinde de kişilerin üsluplarını doğru yönetebilmeleri de önemli olur. İK danışmanlık çalışmaları ile itiraz süreçlerinde de profesyonel adımların atılması mümkündür.