Evden Çalışan Ekip Arkadaşlarınız için 10 Hediye Fikri

Evden çalışanlar için ev hediyeleri listesi oluşturduk. Bu listedeki tüm hediyeler, uzaktan çalışan ekip arkadaşlarınıza  gönderebileceğiniz hediyelerdir. Bu hediyelerin amacı çalışanların moralini  yükseltmek ve şirket kültürünü geliştirmektir. Bu hediyeler, sanal doğum günü partileri ve özel günler için mükemmeldir.

Ayrıca evden çalışmayla ilgili diğer içeriklerimize göz atın:
Uzaktan Çalışanlar Nasıl Yönetilmeli

Evde Daha Verimli Çalışmanız İçin İpuçları

  1. Teknoloji aksesuarları

Çoğu uzaktan çalışan, aşağıdaki listede yer alan türden hediyeleri almayı isteyebilir:

– Powerbank

– Şık dizüstü bilgisayar çantaları veya kılıfları

– Ekran koruyucu

– Gürültü engelleyici kulaklıklar

– Cihaz dezenfektanı veya temizleme kitleri

– Kablo organizatörleri

Veya çeşitli teknoloji mağazalarından hediye kartı verebilirsiniz, böylece çalışanınız tercih ettiği bir aksesuar satın alabilir.

2- Stres azaltma kiti

Stres azaltma kitleri, uzaktaki çalışanların rahatlamasına  ve gerginlikle başa çıkmasına yardımcı olan öğelerle dolu bakım paketleridir. Stres azaltma kitleri göndermek, uzaktan çalışanlarınıza önem verdiğinizi hissetirmek için iyi bir seçenektir.

Stres azaltma kitine dahil edilecek öğeler:

– Meditasyon uygulaması aboneliği

– Aromaterapi yağları

– Sağlıklı atıştırmalıklar

– Mumlar

– Motivasyon kitapları

 

3- Egzersiz ekipmanları

Evden çalışan kişilerin gün içinde  hareket etmeleri oldukça azaldı. Uzaktan çalışan takım arkadaşınıza egzersiz ekipmanı ve aksesuarları göndererek, daha sağlıklı alışkanlıklar edinmeye teşvik edersiniz.

Egzersizle ilgili uzaktan çalışan hediyelerine örnekler:

– Yoga matı ve blokları

– El ağırlıkları

– Çelik su şişesi

– Sanal egzersiz sınıfları

– Elastik bantlar

– Çeşitli  spor giyim markalarından hediye kartları

4- Kırtasiye ve masa malzemeleri

Evden çalışanlar için ofis malzemesi hediye önerileri:

– Not defterleri ve yazı kağıtları

– Şık masa düzenleyicileri

– Post-it’ler

– Fosforlu kalemler

Çalışanın zevkine ve sektörünüzün standartlarına bağlı olarak, şirket logonuzun da olduğu kişiselleştirilmiş eşyalar seçebilirsiniz.

5- Ortak çalışma alanı üyelikleri

Uzaktan çalışanlar her zaman evden çalışmayı tercih etmeyebilir. 2020’deki salgınla birlikte evlere kapandık. Bunun getirdiği gürültülü apartman daireleri ve kalabalık evler genellikle hepimiz için en uygun çalışma ortamlarını oluşturmuyor.

Zaman zaman uzaktaki bir çalışanın çalışmak için sessiz bir yer bulmak için evden kaçması gerekebilir. Ekip üyenize ortak çalışma üyeliği hediye edebilirsiniz.

6- Çay veya kahve

Siz ve takım arkadaşlarınız bir ofiste çalışıyor olsaydınız, muhtemelen meslektaşınıza molalarda bir kahve ikram ederdiniz. Siz ve takım arkadaşlarınız birbirinizden kilometrelerce uzakta yaşıyor diye, onlara öğleden sonra bir kahve ikram etmekten vazgeçmeyin.

Çay ve kahve uzaktan çalışanlar için harika hediyelerdir. Hediyeyi daha da özel kılmak için tatlı kurabiyeler de ekleyin. Şık bir kupa veya kupa ısıtıcısı bile gönderebilirsiniz.  Son dokunuş olarak, sanal bir kahve molası için iş arkadaşınızla buluşma ayarlayın.

7- Atıştırmalıklar

Uzaktaki meslektaşınıza şekerli bir ikram göndermekten daha tatlı bir jest yoktur. Geleneksel ofisler ortak kekler, ev yapımı kurabiyelerin tadını çıkarırken, uzak ofisler genellikle tatlıları atlar.  Ekip arkadaşlarınıza bir kutu çikolata, bir kek veya bir kurabiye buketi gibi tatlı bir muamele gönderebilirsiniz.

 

8- Evcil hayvan bakım paketi

Evcil hayvanların  evde ve kalpte özel bir yeri olduğundan, tüylü bir arkadaşı şımartmak takım arkadaşlarınızı da çok mutlu edecektir.

Evcil hayvan bakım paketine dahil edilecek öğeler:

– Kedi ikramları veya köpek bisküvileri

– Evcil hayvan oyuncakları, toplar

– Köpek/kedi yatakları gibi evcil hayvan mobilyaları

– Bakım malzemeleri

– Papyon, yaka ve şapka gibi kostümler ve aksesuarlar

– Evcil hayvan fotoğrafı çekimi veya evcil hayvan portresi

9- Çiçekler veya ev bitkileri

Çalışanlarınız uzaktan çalışıyorlarsa işe gitmek için evden çıkmalarına gerek yoktur ve sonuç olarak dışarıda fazla zaman geçirmeyebilirler. Çiçek veya ev bitkileri sipariş ederek takım arkadaşlarınızın home-office’lerine biraz doğadan esinti getirebilirsiniz. Bitkiler çalışma alanını canlandırır ve odağı artırır. Hediye edeceğiniz bitkiler, iş arkadaşlarınızın çalışma alanlarına kesinlikle neşe katacaktır.

10- Ekip fotoğrafı

Çalışanınıza ekip fotoğrafı göndermek daha uygun fiyatlı ucuz ama duygusal bir hediyedir. Önümüzdeki yıllarda anıların hatırlanmasına olanak tanıyın!

– Uzak ekip fotoğrafları çekmenin yolları:

– Ekibi bir Zoom aramasında toplayın ve ekran görüntüsü alın

– Ekibi Photoshop ile bir araya getirin.

– Bir kolaj derleyin

Dilerseniz komik yüzler ve eğlenceli pozlar seçebilirsiniz. Evcil hayvanları göstermek gibi bir aktiviteyi koordine edebilir, sevdiğiniz bir TV şovunun veya filmin kadrosu gibi giyinebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz. Fotoğrafı bir çerçeveye yerleştirmek hoş bir dokunuş olabilir.

Sık Sorulan Sorular: Evden Çalışma Hediyeleri

İşte evde yapılan hediyelerle ilgili en sık sorulan bazı soruların yanıtları:

 

 

Uzaktan çalışanlar için en iyi hediyeler nelerdir?

 

İyi sanal ekip hediyeleri, düşünce ve çaba gerektirir. Uzaktan çalışanlar için en iyi hediyeler arasında sanal ekip kurma deneyimleri, tatlılar, ev bitkileri ve stres azaltma kitleri bulunur.

 

Uzaktan çalışanlar için ucuz hediyeler nelerdir?

 

Çalışanları memnun etmek için ev hediyelerinin pahalı olması gerekmez. Çay veya kahve, özelleştirilmiş bir blog yazısı veya ekibin bir resmi gibi sanal iş arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz birçok ucuz hediye vardır.

 

Takım arkadaşlarıma neden hediye göndermeliyim?

 

Hediyeler birçok amaca hizmet eder: özel günleri ve başarıları kutlamak, takdir etmek,  güne bir keyif duygusu katmak. Ekip arkadaşlarınıza hediyeler göndererek, dostluk kurar, moral yükseltirsiniz.

 

Ev hediyelerini nasıl özel hale getirebilirim?

 

Kişiselleştirme, bu hediyeleri özel kılmak için en iyi yaklaşımdır. El yazısıyla yazılmış bir kart eklemek her zaman için hoş bir dokunuştur.

 

Hediyeleri iş arkadaşınızın zevklerine göre özelleştirmek, hediyeleri daha anlamlı hale getirmenin başka bir yoludur.Bir cevap yazın