Yöneticilerin Ekipleriyle Bağ Kurmaları İçin Soru Önerileri

Çalışanlarla sağlıklı bir şekilde iletişim kurmak, işlerin verimini artıran ve çalışanların huzurunu yükselten bir etken olur. Liderlerle için çalışanlarla sıkı bir bağ kurmak kolay bir iş olmasa da atılacak bazı önemli adımlar ile bu durum sağlanabilir.

 

Bir ekibin yöneticisinin çalışma alanları içerisinde her çalışanı ile yakından ilgilenmesi ancak aynı zamana gerekli mesafeyi de koruması da gerekir. Bu nedenle de çalışma saatleri içerisinde geçen günlük diyaloglara özel olarak hazırlanılması da önemli olur. Yöneticilerin ekiplerindeki çalışanlara gün içerisinde sormaları gereken bazı soruları sizler için derledik.

 

Bugün Nasılsın? Güne Puanını Vermek İster misin?

 

Özellikle çalışma saati bitimine doğru çalışanların düşüncelerini öğrenebilmek için bu tip soruların sorulması önemlidir. Bu sayede çalışanların gün içerisindeki görevlerinden memnuniyet seviyelerinin analiz edilmesi de daha kolay hal gelir. Çalışanların o güne verecekler 1 ile 10 arasındaki puana göre bir değerlendirme yapılarak, durumu iyileştirecek adımlara yönelmek mümkün olur.

 

Senin Başarını Artırmak İçin Yapabileceğim Bir Şey Var mı?

 

Ekibin becerileri ve zorluklara karşı alacakları aksiyonları iyileştirmek isteyen yöneticilerin kesinlikle bu soruyu sormaları önerilir. Bu sayede çalışanların hangi alanlarda kendilerini daha iyi hissettiklerini ve başarıyı artırmaları için kendi düşüncelerinin ne olduğunu öğrenmek de mümkün olacaktır. Sorulan bu soru sonrasında verilecek cevaba göre birebir toplantılar da organize edilebilir. İnsan kaynakları süreçlerinde de bu tip atılacak adımlara büyük önem verilir.

 

Ekipteki Diğer Çalışanların Hangi Başarıları Oldu?

 

Ekip çalışmaları demek, takım olarak hareket etmenin bir ürünü olduğu için, çalışanların yalnızca kendi başarılarına değil ekipteki diğer arkadaşlarının başarılarına odaklanmaları da önemlidir. Ekip içerisindeki diğer arkadaşlarının başarılarını sormak takım ruhunun çok daha iyi seviyelere gelmesini sağlayabilir.