Yönetici Olarak Çalışanlarınızın İsteklerini Neden Dinlemelisiniz?

Yönetim faktörlerini en iyi hale getirerek, işgücü verimini yükseltmeniz mümkün. Özellikle günümüzün işgücünün ne istediğini bilmek ve buna göre hareket etmek yönetici olarak size önemli avantajlar sağlar.

 

Sektörlerdeki değişen dinamiklere karşılık, çalışanların da beklentileri değişiyor. Yönetim sistemlerini geliştirmek isteyen bir yönetici olarak, bu konulara önem vermeniz ve çalışanlarınızla devamlı olarak diyalog halinde olmanız gerekiyor. Yönetimi en iyi hale getirmek için kulak vermeniz gereken çalışan isteklerinin bazılarını sizler için derledik.

 

Çalışanların Çalışma Programları Hakkında Görüşlerini Dinleyin

 

Çalışma programlarının esnek olması, pek çok çalışanın hayal ettikleri bir durum. Yönetici olarak olabildiğince, çalışma düzenini etkilemeyecek şekilde esneklikler yapabilirsiniz. Bu sayede hem çalışanlarınızın mutluluğu artmış olacak hem de verim kazanmış olacaksınız.

 

Çalışma programlarında esneklikler tanırken, verimi de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Öyle ki, bazı durumlarda mesai saatlerini düşürmek verimi artıran bir durum olabilir. Bu yüzden de aradaki dengeyi iyi bir şekilde ayarlayarak yola devam etmek, yönetici olarak sizin önemli bir başarınız olacaktır.

 

 

Çalışanlar Dijitalleşmeden Daha Fazla Yararlanmak İstiyor

 

Dijital dönüşüm sistemleri ile işyerindeki pek çok işi manuelden dijitale döndürmek sizin elinizde. İşlerin daha hızlı sonuçlanması için de oldukça gerekli olan bu durum, çalışanların en önemli istekleri arasında yer alır.

 

Dijitalleşen insan kaynakları ve şirket içi çalışmaların birleşmesi sonucunda, ortaya yüksek verimli çalışmalar çıkabilir. İnsan gücünün de istediği bu durum her iki taraf için de olumlu sonuçlar doğurabilir. Ayrıca, yönetimi daha etkin hale getirmeniz için de önemli bir fırsat olacaktır.

 

 Bir cevap yazın