Yönetici Mülakatlarında Sorulan Sorular

Bir yönetici pozisyonu için mülakat hazırlıyorsanız, normal işe alım mülakatından tamamen farklı mülakat soruları hazırlamanız gerektiğini bilmelisiniz. Size örnek yönetici pozisyonu mülakat sorularını listeledik.

 

Ayrıca bu sorulardan yönetici mülakatında aday taraf olacaksanız da faydalanabilirsiniz. İş görüşmesinde sorulması gereken sorular hakkında yazdığımız blog yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Yönetici görüşmelerinde yönetici adayının deneyimine, yönetim tarzına, geçmişte neler başardığına ve gelecek için beklentilerine odaklanılır.

 

Yönetici Mülakatı Soruları:

 

Yöneticiniz ile çalışmak nasıldı?

Bu soru ile eski yöneticisini eleştirip eleştirmediğine odaklanabilirsiniz. Eğer yöneticisiyle sorunlar yaşıyorsa ekip lideri olacak yetkinlikte olmadığı kanısına varılabilir.

 

İşçilerinizin güvenliği için aldığınız önlemlerden bahsedin

İş sağlığı ve güvenliği, özellikle fabrikalar, kimyasal laboratuvarlar ve şantiyeler gibi yüksek riskli işyerlerinde işverenlerin önemli bir sorunudur. Yönetici adayının işçi güvenliğini olumlu yönde etkilediği eylemlerinin olup olmadığını öğrenin, bu soru sayesinde yönetici adayının yönetim becerilerini çalışma ortamını iyileştirmek üzerine kullanıp kullanmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Sorunlu bir çalışan ile karşılaştığınızda nasıl bir yol izlersiniz?

Yönetici adayının personel performansını iyileştirmek için neler yaptığına dair bilgi edinirsiniz

 

Yöneticinizin %100 yanlış bir karar verdiğini düşünüyorsanız ne yaparsınız?

Bu soru ile yönetici adayının, sadece başkalarını nasıl yönettiğini değil, aynı zamanda bir çalışan olarak kendisinin de nasıl tepki verdiğini ve yöneticisiyle nasıl iletişim kurduğunu öğrenmiş olursunuz.

 

Ekibinizi Motive Etmek İçin Neler Yaparsınız?

Bu soru ile, yönetici adayının personeli olabildiğince verimli hale getirmeye yönelik yaratıcı fikirlerinin olup olmadığını öğrenirsiniz.

 

Bu Şirkete Ne Katkıda Bulunabilirsiniz?

Bu soru ile yönetici adayının hem kişisel farkındalığını hem de adayın şirket faaliyetleri, şirket kültürü ve misyonu hakkındaki bilgisini ölçersiniz.



Bir cevap yazın