Yönetici ile Çalışan İlişkisinin Nasıl Olması Gerekir?

İş hayatında başarıya ulaşmanın temel yapı taşlarından bir tanesi de yönetici ile çalışan arasındaki iletişimdir. Her iki tarafın da bu iletişimi korumak ve geliştirmek için üzerine düşen bazı sorumluluklar bulunuyor. Bu yazımızda daha çok yönetici tarafından bakarak, çalışanlarla nasıl bir iletişim kurulması gerektiğine değineceğiz.

 

İş dünyasında iletişimsizliğin önüne geçmek için çalışan ile yönetici arasındaki duvarı kaldırmak son derece önemli. Tamamen şeffaf bir iletişim kurulması, şirket içerisindeki huzurun artmasında da önemli bir rol oynar.

 

Disiplini Koruyarak Bir İletişim Sağlanmalı

 

Çalışan ile yönetici arasındaki iletişim her ne kadar kalitesi olması gerekse bile, arada ince bir çizginin olması da gerekir. Öyle ki, yöneticiler şeffaf bir iletişim kurarlarken aynı zamanda disipline de önem vermelidirler. Böylece çalışanların işe bağlılıkları da önemli seviyede artacaktır.

 

Çalışma düzenlerinde herhangi bir problemle karşı karşıya kalındığı zaman, yöneticilerin kaba bir dille ve özellikle kalabalık içerisinde bu uyarıları yapmaları kesinlikle önerilmez. Bunu yerine çalışanlar ile bire bir görüşmeler yapmak ve sorunun çözümünü araştırmak çok daha mantıklı bir eylem olacaktır.

 

Başarılar Hep Beraber Kutlanmalı

 

Çalışanların elde ettiği başarılarda, toplu kutlamalar yapmak sadece tek bir çalışanın değil tüm çalışanların motivasyonunu yükseltir. Çalışanları ayrı olarak tebrik ettikten sonra, böyle toplu organizasyonların yapılması diğer çalışanlarını da teşvik etmek konusunda oldukça başarılı olur.

 

 Bir cevap yazın