Şirketlerin Çalışanlarına Uygulayabilecekleri Takdir Mesajları

Şirket içerisinde çalışanlar ile teşekkür kültürünün temellerini atmak gerekmektedir. Büyük ya da küçük fark etmeksizin, her şirkette “çalışan takdiri” sisteminin uygulanması çalışan bağlılığı için de oldukça önemli. Bu tip sistemlere iyi bütçeler ayıran şirketler bu süreci daha detaylı yürütseler bile bütçe konusunda eksik kalan şirketler için kolay ama oldukça etkili yöntemleri derledik.

 

  • Sosyal Medyayı Kulanın

Çalışanlarınızın aktif olarak kullanmakta oldukları sosyal medya platformu üzerinden, onların başarılarını kutlamak hem onları mutlu edecek hem de marka değerine pozitif bir katkı sağlayacaktır.

 

  • Post-itlere Mesajlar Yazarak Çalışanlarınızı Mutlu Edin

Çalışanlar, sabah masalarına geldiklerinde yönetici tarafından kendilerine bırakılmış teşekkür mesajlarını görünce çok mutlu olacaklardır.

 

  • Yemek Organizasyonları Düzenleyin

Yöneticilerin, çalışanlar ile yemek yemeleri hem çalışanları yakından tanımak hem de onların başarısını takdir etmek için en iyi yollardan bir tanesidir.

 

  • İşe Başlama Yıl Dönümünü Kutlayın

Çalışanın, yöneticinin onun hakkında çalışmaya başladığı gün gibi tarihleri hatırladığını görmesi, son derece mutlu edecektir ve yönetici ile çalışan arasında bir bağ oluşturacaktır.

 

  • Şirketin Yüzü Olarak Çalışanlarınızı Seçin

Şirket posterlerinde, medya gönderilerinde şirketinizin yüzü olarak çalışanlarınızın fotoğraflarını kullanın. Bu eylemin, bağlılığı arttırdığı gibi çalışanları son derece gururlandıracağını da unutmamak gerekir.Bir cevap yazın