Online Toplantılarda Sıklıkla Yapılan Hatalar

Online toplantılarda yönetici ve çalışanların yaptıkları bazı hatalar var. Yönetici olarak sizden, online toplantıyı en iyi seviyede yönetmeniz beklenilir. Online toplantıları iyi bir şekilde yönetebilmek için de hatalardan kaçınılmak çok önemli.

 

Pandemi süreci nedeniyle iş hayatının merkezine oturan online toplantılar, süreç sonrasında da toplantıların vazgeçilmez şekli olacak gibi. Bu yazımızda son zamanların revaçta konularından olan online toplantıda yapılan hataları inceleyeceğiz. Hatalardan ders çıkararak, toplantılarda çok daha etkili bir yönetici olabilirsiniz.

 

İnternet Bağlantısı Kopması

 

Online toplantı içerisinde, internet bağlantısının kopması ya da yavaşlaması, her halükârda toplantıya zarar verecek bir durumdur. Bu nedenle, özellikle önemli bir toplantı öncesinde, internet bağlantınızın iyi durumda olduğu bir mekan ayarlamalısınız. Kendinize online toplantı odası ayarlamak bile önemli fayda sağlayacaktır.

 

 

Video Konferans Sırasında Yan Sekmede İşlem Yapma

 

Nasıl ki, yüz yüze yapılan toplantılarda konuşma esnasında başka bir şeyle uğraşmıyorsanız, online toplantılarda da yapmamanız gerekir. Özellikle yönetici konumunda olduğunuz bir toplantıda, sizin farklı işlemlerle uygulandığınızı fark eden çalışanlar için de büyük dikkat kaybı yaşanacaktır.

 

 

Giyim Tarzına Önem Vermemek

 

Evde olmanın rehavetine kapılıp, giyim tarzınızda değişiklikler yapabilirsiniz. Bu durum her zaman olumlu bir şekilde sonuçlanmayacaktır. Öyle ki, çalışanlarınızla yaptığınız toplantıda ciddiyeti korumak veya iyi görünmek için, eşofman ve pijama giymekten kaçınmalısınız. Bu nedenle giyinme işini toplantıdan hemen önceye bırakmak yerine, online toplantıda ne giyeceğinize daha önceden karar vermelisiniz.

 

 

Kamera ve Mikrofondan Kaynaklı Hatalar

 

Toplantı başlar başlamaz, sesinizin iletilmemesi veya yüzünüzün tam görünmemesi gibi pek çok hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumu yaşamak istemiyorsanız da online toplantı öncesinde gerekli kontrolleri yapmanız gerekir.Bir cevap yazın