İşe Alım Danışmanlık Firmasıyla Çalışmanın Faydaları

Yeni bir aday mı arıyorsunuz? Bir işe alım danışmanlık firması size hemen çözüm bulabilir!

 

Genellikle şirketler, iş ilanları yayınlayarak, adayları mülakata çağırarak ve ardından kiminle yola devam edeceklerine karar vererek aday bulmaya çalışırlar. Bir işe alım şirketi, temel düzeyde benzer görevleri yerine getirirken, bunun ötesine geçerek aşağıdaki faydaları sağlar.

 

  1. Hız

 

Bir işe alım firmasının çalışmaları, aktif olarak iş arayan veya yeni iş fırsatlarıyla ilgilenen kişilerin yanı sıra yeni işe alım yapacak şirketlerden oluşan geniş bir ağın etrafında döner. Bir işe alım firmasının sektör bilgisi ve deneyiminin ağlarıyla birleştirilmesinden yararlanmak, hızlı sonuçlar sağlayarak şirketlerin iş hedeflerine daha fazla odaklanmasını sağlar.

 

  1. Kalite

 

Bir işe alım firması ile çalışırken filtrelenmiş ve sayısız taramadan geçmiş adaylarla tanışacaksınız. Size bir short-list sunulacaktır. İşe alım firmaları, farklı sektörlerde ve alanlarda uzmanlaşmıştır. Hem işe almak isteyen şirketin hem de adayların ihtiyaç ve isteklerinin tam olarak anlaşıldığından emin olmak için görüşmelere de oldukça önem verirler.

 

  1. Destek

 

İşe alım danışmanlık firmaları için iletişim anahtardır, bir şirketin ihtiyaçları, kültürü ve hedefleri, potansiyel bir adayın sahip olduğu değer ve becerilerle mükemmel bir şekilde uyumlu olmalıdır. Bir pozisyonun mümkün olan en kısa sürede doldurulur. Toplu işe alım gerektiğinde, bir işe alım şirketinin sürekli desteğinin şirkete yalnızca en iyi adayları göndererek harika çözümler sağladığı durumlar ortaya çıkar.

 

  1. Azalan Turnover

 

Başarılı bir işe alımdan sonra bile hizmet ve destek ikilisi devam eder. Bir işe alım firmasının  işi, bir işe alım tamamlandığında bitmez, ilişkilerin sürdürülmesi esastır, her iki tarafın da uzun vadede tamamen memnun olmasını sağlar.

 

Pratik İnsan Kaynakları tüm işe alımlarınızda yanınızda! Hemen iletişime geçin.