İşe Alım Danışmanlık Firması ile Çalışmak Şirketinize Ne Fayda Sağlar?

En iyi personeli işe almanın en etkili yolu, harika bir işe alım ajansı ile çalışmaktır. Danışmanlık şirketi ile çalışarak geniş bir potansiyel çalışan yelpazesi bulabilir ve en iyi yeteneği işe almak için bir işe alma görevlisinden yardım alabilirsiniz. İş arayanların %70’inden fazlası, yapacak niteliklere sahip olmadıkları işler için başvuru yapıyor. Diğer faydaların yanı sıra, bir işe alım danışmanlık firması kullanmak, iş için doğru becerilere sahip olmayan bu adayları filtreler!

 

1) En iyi adaylara erişim

İşe alım danışmanlık firması, birçok yetenekli iş arayan kişiye erişebilir. Yüz binlerce özgeçmişten oluşan veri tabanını hayal edin!

 

Genellikle nitelikli  iş arayanların, iş ilanlarını aramak için zamanları yoktur. En iyi işe alım uzmanları, teknik yeteneklerin yanı sıra şirketinizin değerleriyle uyumlu bir adayı tespit edecek ve bu da uzun vadeli başarılı bir işe alımla sonuçlanacaktır.

 

İşe yeni giren 3 kişiden 1’i ilk yıllarında iş değiştiriyor. Bir işe alım firması kullanarak doğru adayı bulun ve bu maliyetli istatistikten kurtulun.

 

2) Zamandan ve paradan tasarruf edin

Bir işe alım danışmanlık firması ile anlaşmak, doğası gereği şirket içi işe alımdan daha hızlı olur, şirketinizin de zamandan ve paradan tasarruf etmesini sağlar. Danışmanlık firması, özgeçmişleri toplar ve değerlendirir, referansları kontrol eder ve yetenekli iş arayanları çeşitli görüşme tekniklerini kullanarak filtreler, böylece şirketlere kısa ve kaliteli liste sunabilirler.

 

3) Sektör uzmanlığı

İyi bir işe alım danışmanlık firması, belirli sektörler için uzman işe alım uzmanları sunabilir. Sektörünüzü anlayan bir işe alım firmasıyla ortak olabilirsiniz. Sektöre özgü pazar trendleri, maaş seviyelerini ve sektörünüzde başarılı olmak için gereken beceriler bilgilerini sunacaklardır. Sektöre özgü işe alım uzmanları, beceriye özgü adaylara da erişebilir.

 

4) Uzman işe alım görüşleri

İşe alımın resmi konuları karmaşıktır. Doğum izni, ücretler ve birçok hakkı içerebilir.

 

Danışmanlık firmaları, yasal zorluklarda da yanınızda olurlar. İstihdam sırasında uyulması gereken kuralları da sizlere hatırlatırlar.

 

5) İş büyümesini ve yeniliği etkinleştirin

İşe Alım danışmanlık firması ile bir bağ kurarsanız, şirketinizin büyümesine ve güçlenmesine yardımcı olur. Uzman işe alma görevlileri, yenilikçi girişimlerden, büyük global şirketlere kadar her büyüklükteki şirketle birlikte çalışarak işe alım ve eğitim hizmetleri sağlar.

 

Bir işe alım danışmanlık firması ile çalışmak, en iyi yeteneği bulmanız ve işinizin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için destek almanız anlamına gelir. Bu firmalar,işletmelerin büyümesine yardımcı olmak için yetenek ve destek sağlar.

 

 

Pratik İnsan Kaynakları işe alım danışmanlığı ile sizin için en ideal adaya ulaşabilirsiniz!