İş Yerinde Neden Güveni Kaybedersiniz?

Bilindiği üzere herhangi bir ekip içerisinde güveni kazanmak oldukça zor olduğu gibi bu güveni tekrar kaybetmek de aksine oldukça kolaydır. Özellikle iş hayatı içerisinde atılan her adıma dikkat edilmediği takdirde, kazanılan güvenin bir anda kaybedilme riski var. Sizler için iş yerinde güveni kaybetmenize neden olan bazı etkenleri derledik.

 

Her Şekilde Mükemmel Olmaya Çalışmak

 

Hayatta mükemmel olmayı hedefliyorsanız, önünüzdeki engellerin çok daha büyük olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, bu engelleri tek başına aşmaya çalışmanız bir hayli zor bir durum olacaktır. Çalışanlarınız üzerinde, her şeyi kendinizin yapabileceği algısını oluşturmanız yanlış bir eylem olabilir. Öyle ki, çalışma ortamında bir takım ruhuna ihtiyaç duyulur ve siz eğer bütün işleri tek başınıza halledebileceğiniz algısını oluşturup başarısız olursanız size olan güveni kaybedersiniz.

 

İş Takibi Yapmamak

 

Yönetici olarak, kısa zaman içerisinde birçok farklı işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu zorlukla başa çıkabilmek için planlı ve programlı olmak son derece önemli. Yaptığınız çalışmalar ile çalışanlara da bir örnek teşkil ettiğinizi unutmamanız gerekir.  Eğer siz bir işi yarım bırakıp, yetiştiremezseniz çalışanların size güveni azaldığı gibi iş yerindeki disiplinde de önemli sorunlar ortaya çıkabilir.

 

Her Şeyden Şikayet Eden Birisi Olmak

 

İş yerindeki çalışmalar her zaman istenilen seviyede olmayabilir veya iş ortamında istenmeyen bazı durumlar yaşanabilir. Yönetici olarak bu kriz anlarını yönetmek yerine bazı şeylerden şikayetçi olmanız iş ortamını ciddi anlamda olumsu etkiler. Size olan güvenin azalmasını sağlayan bu durum, çalışmalardan alınan verimi de oldukça düşürecektir.Bir cevap yazın