Her İK Profesyonelinin Okuması Gereken 5 İngilizce Kitap

 

İster İK kariyerinize yeni başlıyor olun, ister birkaç yıldır bu alanda çalışıyor olun, iyi bir kaynağa sahip olmak önemlidir. Bu yüzden burada yurt dışından profesyonel isimlerin yazdığı çok önemli 5 kitap var;

 

 

Jac Fitz-enz’in yazdığı “How to Measure Human Resource Management”, metrikleri ve ölçümü anlamak için kesinlikle başucu kitabınız olmalıdır. Baştan sona okunacak bir kitap olduğunu söyleyebiliriz. Onu daha çok bir başvuru kılavuzu olarak kullanmayı ve ihtiyaç duyduğunuzda okumanızı tavsiye edebiliriz.

 

Peter Block tarafından kaleme alınan Flawless Consulting: A Guide to Getting Your Experience Used” değer yaratma hakkında bir kitaptır. Özellikle danışmanların bu kitabı okuması gerekmektedir.

 

 

Larry Bossidy ve Ram Charan’ın Execution: The Discipline of Getting Things Done” kitabı, bireylerin ve kuruluşların fikirleri eyleme dönüştürmelerine yardımcı olmak için harikadır.

 

Kaptan D. Michael Abrashoff’un It’s Your Ship: Management Techniques from the Best Damn Ship in the Navy” kitabı, her şeyin planlandığı gibi gitmeyeceğine dair iyi bir hatırlatmadır. İşlerin yanlış gittiği birçok an olacak ve onları düzeltmemiz gerekecek. Abrashoff’un kitabı, USS Benfold’u donanmadaki en kötü gemiden en iyi gemiye nasıl dönüştürdüğünün gerçek hikayesidir.

 

David Clemons ve Michael Kroth Ph.D. tarafından yazılan Managing the Mobile Workforce: Leading, Building, and Sustaining Virtual Teams” kitabı. Şirketler, hibrit çalışmayı keşfettikçe, sanal işgücünü ve sanal çalışmayı destekleyecek politikaların/prosedürlerin/sistemlerin nasıl oluşturulacağını anlatmaktadır.

 

Piyasada özellikle yabancı kaynaklı başka pek çok harika kitap var ama bunlar bir İK profesyonelinin kütüphanesinde bulunması gereken kitaplardır. Eğer sizin de önerdiğiniz kitaplar varsa lütfen bize iletin!Bir cevap yazın