Çalışanlarınıza Her Ay Sormanız Gereken Sorular

Şirketlerin istedikleri verimi alabilmeleri için, alanında başarılı olmalarının yanı sıra bulunduğu yerden memnun olan bir ekip oluşturmak son derece önemli. İhtiyaçlara direkt olarak cevap verebilen çalışanlara sahip olmak şirketin gelecek hedeflerine ulaşması için önemli bir faktör.

 

Başarılı bir ekip oluşturmak istiyorsanız, ekibin sürekli bir motivasyona sahip olduğundan ve olaylara pozitif yaklaştığından emin olmanız gerekir. Bu yüzden de çalışanlardan geri bildirimler almak, bu süreçte faydalı bir eylem olacaktır.  Çalışanların sorunlarını anlamak, onları dinlemek ve gerekli durumlarda çözüm önerileri sunmak gerekir. Bunu yapabilmek için de devamlı onlarla görüşmeler yaparak bazı soruları onlara yöneltebilmelisiniz. Çalışanlarınızı anlamak için onlara her ay sormanız gereken bazı soruları sizler için derledik.

 

İşyerinde Yaşadığın Sorunlar Neler?

 

Çalışanların iş süreçleri boyunca karşı karşıya kaldıkları sorunlar ile ilgilenmelisiniz. Başarılı çalışanları şirkette tutabilmek için de sorunlarını anlamak ve daha sonrasında çözüme yönelik adımlar atmak önemlidir. Aynı zamanda çalışan ve yönetici arasında bir güven bağı da oluşacaktır. Eğer ki, farklı çalışanlarınızda aynı sorunları duyuyor iseniz grup halinde bu sorunu çözmeye yönelik fikirler de alabilirsiniz. Bu sayede çalışanlar, fikirlerini önemsediğinizi de düşünecektir.

 

İşinizde Sizi Mutlu Eden Etkenler Neler?

 

Çalışanlarınızın sadece problemlerini dinlemek yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda, onların işleri ile alakalı iyi giden yönlerini de öğrenerek, bu yönler üzerinde geliştirmeler de yapabilirsiniz. Çalışanların yerine getirdikleri her görev için onları tebrik etmek ve başarılarının devamını dilemek için de böyle bir soru sorulması önemlidir. Vermiş oldukları emeğin değerlendirildiğinin bilincinde olan çalışanlar, ekip içerisinde daha mutlu olurlar.

 

İş Arkadaşlarınızın Başardığı Görevler Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 

Bir önceki soruyla aynı bağlantıda olduğu düşünülse bile, bu sorunun hizmet ettiği farklı bir amaç bulunuyor. Ekip içerisindeki dayanışma gücünü artırmak ve çalışanların hepsi için bir takdir kültürü oluşturmak için böyle bir soru sorulması son derece önemlidir.Bir cevap yazın