Çalışanlarınıza Destek Olmanız Neden Önemli?

 

Yönetici olarak, ekibe hızlı bir şekilde uyum sağlayan, problemlere karşı çözüm odaklı olan ve herkesle iyi ilişkiler kurabilen bir çalışanının olmasını istemek en doğal hakkınız. Bu yüzden, özellikle işe alım sürecinin en iyi şekilde yönetilmesi ve şirket için doğru adaylar ile görüşülmesi son derece önemlidir.

 

Ekip içerisinde çalışma düzenine uymayan, sürekli bir şeylerden şikayet eden bir çalışan ile çalışmak eminiz ki oldukça zorlayıcı bir süreç olacaktır. Bu konuda, yönetici olarak sadece işe alım sürecinde değil aynı zamanda çalışanlarınızın gelişiminde de rol sahibi olmanız gerekir.

 

Çalışanlarınıza Destek Olarak Kendilerini Geliştirmelerini Sağlayabilir misiniz?

 

İşe alım sürecinden sonra, işe aldığınız elemanların iyi ve kötü çalışmaları yapması onların gelişimine katkı sağlamanız için bir engel değil. Bu her iki durum için de yapabileceğiniz bazı çözüm önerileri mevcut. Çalışanlarınızın hem profesyonel alanda hem de kişisel olarak gelişimlerini desteklemek, şirket içindeki çalışmaları olumlu yönde etkileyecektir. Çalışan gelişimini desteklemek için kullanabileceğiniz bazı stratejiler şunlar;

 

Çalışanlarınıza Destek Olurken Yardım Etmekten Kaçınmayın

 

Çalışanlar, arkalarında onlara destek olan bir profesyonelin olduğunu bilirlerse çok daha rahat bir şekilde işlerini yürütebilirler. Yönetici olarak, çalışanlarınıza görev verirken verdiğiniz görevlerin çalışan gelişimi için önemli olacağını unutmamalısınız. İnsan kaynakları alanında bilinçli olan yöneticiler çalışan ilişkilerini çok daha iyi bir şekilde kurabilirler.

 

Çalışanlarınızı Suistimal Etmekten Kaçının

 

Çalışanınıza bir görev verdiğiniz ve bu görevi başarı ile sonuçlandırdı. Başka işleri de doğru yapacağına inandığınız çalışanınıza çok daha zor işler yüklememelisiniz. Sırf bir görev sıkıcı olduğu için ona bu görevi verirseniz, çalışanınızdan aldığınız verim tamamen düşebilir.

 

 

 Bir cevap yazın