2022’nin En İyi İşverenleri Çalışan Bağlılığını Nasıl Artırıyor?

Dünya çapında artan sayıda işveren, ‘’Büyük İstifa’’, devam eden Covid-19 kesintileri ve tükenmişlik ile mücadele ediyor ancak çalışanlarına kusursuz iş yeri deneyimleri sunan şirketler en iyi yetenekleri çeken ve en iyi performans gösterenleri elinde tutan “Çalışılacak En İyi Şirketler” olarak ünvan kazandılar.

 

İşyeri kültürünü değerlendiren ve çok ünlü bir şirket olan ‘’Great Place to Work’’ün CEO’su Michael C. Bush, “En İyi Şirketlerin liderliği hiç bu kadar önemli olmamıştı” dedi.

 

Bu blogda, aşağıdaki devlerin 2022’de çalışan bağlılığını nasıl yönlendirdiğini konuşacağız:

 

  • Cisco
  • Hilton
  • Salesforce
  • Limeade

 

Cisco’da Çalışan Bağlılığı

Cisco, çalışan dostu politikaları sayesinde durmaksızın çalışılacak en iyi şirketlerden biri olarak gösteriliyor. Şirket, sayısız program ve partnerlikle çalışanlara öncelik verme konusunda oldukça başarılı. Şirket, ücretsiz dijital terapinin yanı sıra mental sağlık, beslenme konusunda koçluk sunuyor. Bir ankette, şirket çalışanlarının %98’i başkalarına Cisco’da çalıştıklarını söylemekten gurur duyduklarını belirtti.

 

Hilton’da Çalışan Bağlılığı

Hilton, her zaman daha kapsayıcı bir iş gücü oluşturma taahhüdüyle hareket etmiştir. Şirket ayrıca çalışanlarına bağlılığı artıran çeşitli benzersiz avantajlar da sunuyor. Uzaktan çalışma seçeneklerinden Hilton oldukça esnektir. Çalışanlarla olan ilişkisini giderek güçlendirmeyi başarmıştır. Hilton’daki en üst düzey yönetim, çalışanların sorunlarına son derece açıktır. Bu da şirketin fark yaratmasına neden olmuştur.

 

Salesforce’ta Çalışan Bağlılığı

Salesforce, ücret eşitliğinin en büyük savunucularından biri olarak biliniyor. Büyük bir teknoloji firması olan Salesforce, 2015 yılından bu yana çalışanlarına verilen ücretleri değerlendiriyor ve herhangi bir sorun görürse hemen durumu düzeltiyor. Salesforce ayrıca güçlü bir şirket kültürü oluşturmaya ve her çalışanı çabaları için uygun şekilde ödüllendirmeye odaklanıyor.

 

Limeade’de Çalışan Bağlılığı

Limeade, çalışan katılımını teşvik etmek ve çalışanların ihtiyaç duyduğu temel kaynakları sağlamak için çalışan refahı programları bulunmaktadır. Bu da daha mutlu, daha üretken çalışanlar elde etmelerini sağlıyor. Great Place To Work’e göre, “Limeade’deki çalışanların %92’si, tipik bir ABD merkezli şirketteki çalışanların %57’sine kıyasla Limeade’nın çalışmak için harika bir yer olduğunu söylüyor.” Limeade, çalışanlarınızın refahını önemsemenin gücüne ve bunun nasıl yüksek düzeyde bağlı çalışanlara dönüştüğünün harika bir örneğidir.

 

Sonuç olarak;

Bugün bir işi ileriye taşımak için şirketlerin öncelikle en iyi marka savunucularını, yani çalışanlarını devreye sokması gerekiyor. Çalışanların geri bildirimleri, müşterilerin markanız hakkında ne söyledikleri kadar önemlidir.