Seyahatte Verimli Çalışmak İçin İpuçları

Hepimiz yoğun iş temposundan kısa süreli de olsa ayrılarak tatil yapmak istiyoruz. Ancak seyahat esnasında işlerimizle ilgilenmemiz de gerekebilir. Böyle durumlarda seyahati ertelemek yerine doğru çalışma metotları ile hem çalışıp hem de tatilimizi yapabiliriz. Seyahat ederken verimli çalışabilmeniz için birkaç taktiği sizler için bir araya getirdik.

 

Çalışmalarınızı Planlayın

Tatilde işlerinizi verimli bir şekilde yürütmek istiyorsanız, planlama yapmanız gerekecektir. Tatil ile alakalı bütün ayarlamalar yapıldıktan sonra, kendinize bir iş planlaması yapmalısınız. Örneğin, iş yoğunluğunuzu tatilinizdeki boş günlere göre ayarlarsanız, çalışmalarınızdan daha yüksek verimler alabilirsiniz.

 

Yetkilendirmelerinizi Yapın

Kimi insanlar bütün işlerini online olarak gerçekleştirebilse bile, bazı insanların böyle bir avantajı olmayabiliyor. Toplantılara ya da kontrollere birebir olarak katılmanız gerekiyorsa, tatile çıkmadan önce başka insanlara yetkilendirmelerinizi yapın. Yapacağınız işler için başka bir iş arkadaşınıza yetkilendirme verirseniz, işleriniz aksamamış olacaktır.

 

Otomatik Bilgi Maili Oluşturun

İşiniz gereği devamlı olarak maillerinize cevap vermeniz gerekiyorsa, tatilde bu maillere dakika başı cevap vermek can sıkıcı bir hale dönüşecektir. Böyle bir durumda, e-postalara cevap vermek için kendinize bir saat belirlemelisiniz. Geri kalan saatlerdeki gelen e-postalar için de bir otomatik mail oluşturarak, mail atan kişilere belirttiğiniz saatte maillerine cevap verebileceğinizi söyleyebilirsiniz.Bir cevap yazın