Sevilen Bir Yönetici Olmanın 5 Yolu

Ekip içerisinde asık suratlı ve keskin kurallara sahip olan yöneticiler artık günümüzde başarılı olamıyorlar. Özellikle genç neslin iş hayatına adım atmasıyla, pek çok alanda radikal değişimler yaşanmaya devam ediyor. Yeni dönemde, yöneticilere bakış açısında önemli farklar görüldüğünün altını çizmekte fayda var.

 

Bir ekip içerisinde farklı dil, din ve ırktan farklı yeteneklere sahip çalışanlara yer alabiliyor. Bu ekibin başarıya ulaşabilmesi için öncelikli olarak bu farklılıkları verime dönüştük gerekir. Bugünkü yazımızda, ekip içindeki çalışanların nasıl bir yönetici profili ile çalışmak istediklerine değineceğiz.

 

Çalışanlarla İletişime Açık Olunmalı

 

İnsan kaynakları departmanında önem verilen konuların başında yönetici ile çalışan iletişimi gelmektedir. Şirket içerisindeki her çalışan, yöneticiler ile sıkı bir iletişim kurmak istiyorlar. Bu nedenle de yöneticilerin, çalışanların sorunlarını dinlemeleri ve çözümlere karşı ortak adımlar atmaları gerekiyor.

 

Ekibinize Desteğinizi Hissettirin

 

Her şirkette olacağı gibi, çalışmalar sırasında belli başlı sorunlar ile karşılaşılması muhtemel. Yöneticilerin bu tip durumlarda yapmaları gereken şey ise, sorun ne olursa olsun ekibinin arkasında durmaktır. Yapılan hatalı durumlarda ekibi suçlamak yerine, sorunu çözmek için adımlar atmak çok daha faydalı bir eylem olacaktır.

 

Çalışanların Gelişimlerine Olanak Tanıyın

 

Çalışanlar, kendi alanlarında gelişebilecekleri bir işte çalışmak isterler. Yöneticilerin burada yapması gereken, çalışanların gelişimlerinin önünü açmaktır. Hedeflere ulaşmak için çalışanların yeni yöntemler geliştirmelerine izin vererek hem onların kendilerini geliştirmesine hem de verimin artmasına sebep olabilirsiniz.

 

Rehber Olun

 

Çalışanlara profesyonel rehberlik hizmeti vermek size angarya bir iş gibi gelmesin. İyi bir yönetici olmak istiyorsanız, çalışanlarınıza akıl hocalığı yapmalısınız.

 Bir cevap yazın