Ofis Ortamında Sevilen Birisi Olmanın İpuçları

İşyeri içerisinde çalışanların birbirleriyle sosyal ilişkileri gibi yönetici ve çalışan ilişkisi de son derece dikkat çeken bir nokta olur. Çalışanların yöneticiler ile yapacakları bilgi alışverişleri ve iş akışı ile ilgili olarak görüşmeler dışında bir işin sosyal yanı bulunur. İşyeri içerisindeki her çalışan sosyal ağın bir parçası olur.

 

Nezakete Önem Vermek

 

İşyerindeki kurulan sağlıklı sosyal ilişkiler, ortaya çıkan işlerin verimini de artıran bir durum olur. Çalışanların çok daha etkili bir hale gelmesinde önemli bir rol oynayan bu durum esasında, gündelik hayat ile oldukça bağdaştırılabilir. Öyle ki, bu duruma sadece iş hayatı olarak bakmak gerekmez. Nasıl ki, aynı binada oturulan bir komşumuzu sevmesek bile nezaketen selam veriyorsak, iş hayatı içerisinde de bu tip durumlarla karşılaşılabilir. Özellikle yöneticilerin her çalışana aynı eşdeğerde yaklaşımı olması gerekmektedir.

 

Samimi Olmaya Çalışın

 

Yönetici olarak güvenilir gözükmeniz çalışanların gözünde değer kazanmanız için son derece önemlidir. Ancak bu güvenilirliği oluşturmak için yeterli seviyede samimiyeti de korumanız son derece önemli olacaktır. Çalışanlarla samimi olma noktasında atacağınız her adımda sınırınızı kendiniz belirlemeniz gerekir. Öyle ki, çok soğuk davranmak ve çok fazla samimi olmak her iki de çok daha büyük sıkıntılara yol açabilecektir.