Neden İşe Alım Danışmanlık Şirketi ile Çalışmalısınız? 6 Büyük Avantaj

Bir işe alım ajansının temel amacının, şirketlerin açık pozisyonları için mükemmel kişiyi bulmalarına yardımcı olurken iş arayanların yeni roller bulmalarına yardımcı olmak olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak, birçok insan bir işe alım ajansı ile çalışmanın diğer faydalarını bilmiyor.

 

İşe alım uzmanlarıyla ortaklık kurmanın yalnızca işe alım yöneticileri için değil, bir bütün olarak şirketiniz için son derece faydalı olabileceğini biliyor muydunuz? İşte bir işe alım danışmanlık firmasından bekleyebileceğiniz 6 avantaj!

 

Avantaj 1: Daha hızlı işe alma

Bir işe alım ajansı kullanmak, açık pozisyonlarınızı doldurmak için gereken süreyi kısaltacaktır. İşe alım ajansları, adayları sizden çok daha hızlı bulabilir.

 

Bir işe alım ajansının incelemeniz için gönderdiği adaylar, yalnızca beklentilerinize ve kriterlerinize uyan adaylardır. Tüm bunlar işe alma sürenizi kısaltmanıza yardımcı olur!

 

Avantaj #2: Kaliteli adaylar

Bir işe alım ajansı kullanmak, sektörünüzde ilgili beceri ve uzmanlığa sahip yüksek kaliteli adaylarla tanışma olasılığınızı artırır. Önceden elenmiş ve referans gösterilen adaylardan oluşan geniş bir yetenek havuzuna erişiminiz olur. Bu, yalnızca daha önce dikkatlice değerlendirilmiş ve mülakata alınmış adaylarla görüşeceğiniz anlamına gelir.

 

Avantaj #3: Uzman işe alım bilgisi

İşiniz büyüdükçe ve değiştikçe, kurum içindeki işe alım uzmanlarınızın, aşina olmadıkları birçok pozisyon için karmaşık görüşmeler yapması gerekebilir.

 

Ajanslar, bir sektöre odaklanmış, işe alım konusunda uzmanlaşmış personellere sahiptir. Sonuç olarak, genellikle teknik işler ve onlar için gereken beceriler hakkında daha iyi bilgiye sahip olurlar.

 

Avantaj #4: Piyasa bilgisi

En iyi işe alım uzmanları, hem müşterilerle hem de adaylarla yaptıkları görüşmeler sayesinde, çalıştıkları sektör hakkında oldukça fazla bilgi sahibi olurlar. Genellikle size değerli bilgiler ve bilgece tavsiyeler verebilirler. Bu onların işinin çok önemli bir parçası.

 

Bir işe alım ajansı kullandığınızda, maaş oranları, mevcut beceri setleri, kariyer geliştirme beklentileri, sözleşme desteği, mevcut işe alım karmaşıklıkları ve hatta sektörünüzdeki, aksi takdirde hiç bilmediğiniz piyasa eğilimleri hakkındaki bilgilere erişirsiniz.

 

Avantaj #5: Genişletilmiş erişim

En iyi adayların hepsi aktif olarak yeni bir iş aramıyor. Bir işe alım ajansı bu adayları “pasif yetenek” olarak adlandırıyor. Bu kişilerin kim olduğunu, onlarla nasıl iletişim kuracaklarını ve daha da önemlisi onları harekete geçmeye nasıl teşvik edeceklerini bilmeleri tamamen ajansın işi!

 

Avantaj #6: İşe Alım Danışmanlık Şirketi’nin işi tam olarak bu!

Bir işe alım ajansı ile çalışmanın en önemli avantajı, yaptığı işin bu olmasıdır!

 

Başvuran kişi sayısını en üst düzeye çıkarmak için ilgi çekici iş ilanları yazar, en güçlü adayları işe alım sürecinin başlarında bulmak için adayları hızlı ve etkili bir şekilde tarar ama en önemlisi, ekipler işe alım ihtiyaçlarınızı karşılamak için her gün çalışır. Ana hedef, hayalinizdeki üst düzey yetenekleri bulmaktır.

 

 

İşe alım danışmanlık şirketine mi ihtiyacınız mı var?

En iyi uygulama yöntemleriyle, mükemmel bir eşleşme için hem adayın ihtiyaçlarını hem de sizin gereksinimlerinizi anlıyoruz! Bizimle hemen iletişime geçin!