İş Hayatında Dikkatinizi Dağıtan Etkenlerden Nasıl Kurtulursunuz?

Çalışma süreniz boyunca tam olarak etkili bir çalışma yapamıyorsanız dikkatinizi dağıtan bazı etkenler var demektir. Yapmanız gereken, öncelikli olarak bu etkenleri belirleyip daha sonrasında bu etkenleri hayatınızdan çıkarmak için adımlar atmaktır. İş hayatında dikkatinizi dağıtan unsurları ortadan kaldırmada ihtiyacınız olan bazı püf noktalarını sizler ile paylaşacağız.

 

E-Posta Düzeninizi Oluşturun

 

Sık sık bilgisayar ya da telefon bildirimi gelen kişilerde çok yüksek odak problemleri yaşanabiliyor. Özellikle sürekli olarak gelen e-postalar, işinizdeki odağınızı kaybetmenize neden olabilir. Postalarınızı kontrol etmek için işten ayrıldığınız her süreçte, tekrar işe dönmeniz uzun sürebilir. Bu nedenle de gereksiz üye olunan bütün platformlardan üyeliğinizi kaldırarak, gereksiz e-posta gönderimini en aza indirebilirsiniz.

 

Sürekli Toplantı Yapmaktan Kaçının

Her ne kadar yapılan toplantılar, çalışanlar arasında fikir birliği için önemli bir süreç olsa da yeterli seviyede yapılması önerilir. Sürekli toplantıların yapılması hem yönetici olarak sizin hem de çalışanların işlere odaklanmasında büyük sıkıntılar yaratabilir. Ayrıca, toplantının da kısa ve verimli geçebilmesi için direkt olarak konuların görüşülmesi, daha sonrasında ise toplantının bitirilmesi önerilir.

 

İş Arkadaşlarınızla Fazla Sohbetten Kaçının

 

Çalışanlarla sürekli sohbet içerisinde olursanız kendi işlerinize zaman ayırma noktasında sorunlar yaşayabilirsiniz. Ancak öyle bir denge yaratmalısınız ki, çalışanlarınızın motivasyonunu artırmak adına her daim onların yanında olduğunuzu da hissettirmelisiniz.Bir cevap yazın