Eğitim ve Danışmanlık

Pratik İK danışmanlığını yaptığı müşterilerinin çalışanlarına yönelik eğitim ve gelişim süreçlerinde istenilen hedefe ulaşması için ön çalışma yapmaktadır. Bu alanda alınan kararlar stratejik bakış açısıyla değerlendirilir. Bu süreçteki hedefimiz, kaynakların en doğru bir şekilde kullanılabilmesi için kurumlar ile yapılan işbirliğidir.

Mevcut insan kaynağının veriler dahilinde değerlendirmeye, bu değerlendirme doğrultusunda doğru gelişim araçlarını kullanarak kişileri bir sonraki pozisyonlara hazırlamaya yarar.

Performans değerlendirme sistemlerinin sağlıklı çalışıyor olması bir şirketteki temel başarı unsurlarından bir tanesidir. Yetkinlik ve hedef bazlı performans değerlendirme sistemlerinin kurulmasında Pratik İK şirketler ile ciddi bir çalışma ortamı oluşturur.

Şirket İçi Mentörlük Sistemi, günümüzde şirketlerin en fazla ilgilendiği gelişim araçlarından biridir. İlişki bazlı bir gelişim aracı olduğundan etkisi oldukça yüksek olan bu yöntemin uygulamaya geçmesinden sonra şirket içindeki eğitim ve gelişim faaliyetlerine bakış açısı değişecek, sistemin net etkisi kısa bir süre içinde gözlemlenebilecektir.

Yöneticiler, bir şirketin lokomotifleridir. Pratik İK’nın yönetici seçme ve yerleştirme hizmetini keşfedin.