Ekiple Oynanabilecek Eğlenceli Ofis Oyunları

Bu oyunlar ekibiniz  arasında bağ kurmak için mükemmeldir! Eğlenceli ve interaktif oyunlardır. Çalışanlarınız iş arkadaşları hakkında bir şeyler öğrenmiş gibi hissedecekler.  Bu oyunların uzaktan çalışma ortamına adapte edilmesi de çok kolaydır.

 

1 – O Bebeği Tahmin Edin

 

O Bebek bir tahmin oyunudur. Tüm oyuncular kendilerinin bebeklik fotoğraflarını getirirler. Amaç basittir, iş arkadaşları tüm bebek resimlerine göz atar ve her bir fotoğrafın kime ait olduğunu belirlemeyi hedefler.

 

Bu oyunu seviyoruz çünkü eğlenceli, olumlu sohbeti teşvik ediyor ve iş arkadaşlarına birbirlerinin çocuklukları hakkında yeni şeyler öğrenmeleri için fırsatlar sunuyor. Bu oyunu uzaktan da oynayabilirsiniz.

 

2 – Heads Up

 

Ünlü Ellen DeGeneres tarafından tasarlanan iPhone veya Android için ücretsiz bir uygulamadır.

 

Heads Up bir “parti oyunu” olarak tasarlanmış olsa da, iş arkadaşları arasında oynamak için harika bir buz kırıcı oyundur. Telefonu kafanıza koyarsınız ve bir kelime belirir. İster ünlüleri isimlendirmeye ister hayvanları tanımlamaya çalışıyor olun, yakında ekip arkadaşlarınızın iletişim kurmak için çılgınca şeyler yaptığını göreceksiniz.

 

Bu da uzaktan oldukça kolay oynanur  fakat herkes aynı odada bir araya gelebildiğinde oyun çok daha iyi çalışır.

 

3 – Psych!

 

Ellen DeGeneres’ten başka bir oyun, Psych! Dünyanın neresinde olursanız olun, bir blöf, iletişim ve sosyal birliktelik oyunudur.

 

Sadece uygulamayı indirin ve tüm oyunculara oyununuzun özel şifresini verin. Ardından, tüm oyunculara telefonlarında cevaplarını düşünmeleri gereken bir soru gösterilir. Bu, gruptaki başka biri hakkında basitçe “Ahmet bir kitap olsaydı, kapağı nasıl olurdu” gibi bir şeye cevap vermek olabilir.

 

Psych!’ın iyi yanı, çılgın cevaplar icat ederken ve favorilerinize oy verirken, aslında ekip arkadaşlarınız hakkında çok şey öğreniyorsunuz.

 

4 – İki Gerçek ve Bir Yalan

 

İki Gerçek ve Bir Yalan oyununda, her kişi kendisi hakkında iki doğru seçer ve sonra bir yalan uydurur. Bu oyunun amacı, her oyuncu için hangi ifadenin yalan olduğunu tahmin etmeye çalışmaktır. Bu çok eğlenceli olabilir!

 

Bu oyun sadece seçtiğiniz ifadelerle yaratıcı olmanızı teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda ekip arkadaşlarınız hakkında ilginç gerçekleri keşfetmenize de yardımcı olur.

 

5- Ben kimim?

 

Daha önce bahsedilen Heads Up oyununa benzer şekilde, bu oyun bir ünlünün adını kafalarına yapıştıran oyunculardan oluşur. Elbette, kişiler kendi başlarında hangi ismin olduğunu bilmiyorlar.

 

Ancak, sırayla oynanan Heads Up oyununun aksine, Ben kimim oyununda tüm oyuncuların aynı anda etrafta dolaştığını, başlarındaki karakterle ilgili sorular sorduğunu göreceksiniz. Sorulara sadece “evet” veya “hayır” ile cevap verilebilir. Örneğin, “komedyen miyim?”. Evet veya hayır.

 

Bu oyun, oldukça gülünç sonuçlar üretirken, insanları hızlı bir şekilde kaynaştırmanın harika bir yoludur.

 

İyi eğlenceler!