Çalışmaya Başlayacağımızda Neden Farklı Şeyler ile Oyalanırız?

Bir işe başlamaya ya da o işi devam ettirmeye karar verdiğimiz zaman, kendimizi bir anda çok daha farklı gereksiz işlerle oyalanırken bulabiliriz. Özellikle sosyal medya platformlarında zaman geçirerek günlük işlerimizi aksattığımız zamanlar olabilir.

Evde çalışma konseptine yavaş yavaş kendilerini entegre etmeye çalışan insanlar, bu oyalanma probleminden sıklıkla şikayetçi olmaktadırlar. Öyle ki bir işe başlamak için masaya oturulduğu andan itibaren, evin içinde oyalanmamıza neden olan pek çok durum yaşanabilmektedir. O anlarda farklı ihtiyaçlarımızı giderdiğimizi ya da eğlenceli vakit geçirdiğimizi düşünsek bile asıl yapmamız gereken işi aksatıyoruz.

Hiçbir aciliyeti olmayan işleri yaparak kendi acil işlerimizi arka plana atmak günümüzün en önemli problemlerinden bir tanesi. Oyalanma sorunu ile amacımız dışındaki her şey ile ilgilenerek ilgimizi çok farklı yöne çekmiş oluruz.

Bazen işlerin yoğunluğu gözünüzü korkutabilir. Bu sebepten dolayı da bir işe başlamak yerine farklı işler ile oyalanıp kendinizi anlık olarak rahatlatsanız da sonradan pişmanlık duyacaksınızdır, çok daha kötüsü ise işlerinizi aksattığınız için bir yaptırım ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunu yaşayan kişinin öncelikli olarak kendisine, başlamayacağı taktirde iyi iş çıkarma şansının olmadığı düşüncesini empoze etmesi gerekmektedir.

İş hayatında plan yapmanın önemi oldukça fazladır, bu sebepten dolayı oyalanmaların önüne geçebilmek için işlerinize başlamadan önce bir plan ve program yapmalısınız.Bir cevap yazın