Çalışanların Patronlarından Duymak İstediği Sözler

Çalışanlarınızı katkılarından ötürü takdir eden, onlarla bire bir tanışan ve hayatlarıyla aktif olarak ilgilenen bir patron musunuz? Aksi takdirde, araştırmalara göre, üretken bir çalışma ortamına sahip olamayabilirsiniz.

 

Çalışanlarınızın katkılarının farkına varmalı ve minnetinizi açık biçimde belirtmelisiniz, örneğin; “Bu projedeki performansın ve gerektiğinde inisiyatif alman mükemmeldi, bunun için sana minnettarım.”

 

Aslında çok basit bir cümle ancak bazen patronlar çalışanlara bu cümleyi kurmayı unutabiliyor, “Teşekkür ederim” bu sihirli cümleyi patronlarından duymak personeller için çok anlamlı olabilir.

 

Çalışanlarınıza “Ne düşünüyorsun?” sorusunu yönelterek onun fikirlerine önem verdiğinizi belli edersiniz ve işin büsbütün içinde olan çalışanınızdan gerçekten de işletmenizi bir adım ileriye götürecek tavsiyeler alabilirsiniz.

 

Çalışanlarınız olası risklerden her zaman haberdar olmalı. “Şu anda işletmemizde olanlar ve gelecekte bekleyebilecekleriniz.” diye başlayan bir cümle geleceklerini merak eden çalışanlarınız için çok önemlidir.Bir cevap yazın